1000 MIL PRO JEDEN CÍL

Autor Pavel Bradac dne . Zařazeno do Zpravodajství

Výše uvedený nadpis 1000 mil pro jeden cíl je názvem charitativního projektu, který se v tomto roce rozhodli uspořádat členové a příznivci Sportovního klubu československého vlčáka. Projekt je inspirován příběhem z roku 1925, kdy štafeta psích spřežení zachránila obyvatele odlehlé vesnice na Aljašce při epidemii záškrtu včasným doručením očkovací látky. Odkaz příběhu zůstává ve své podstatě nezměněn, důraz je kladen na přátelství psa a člověka, snahu pomoci potřebným, touhu zažít dobrodružství, otestovat hranici lidských i psích sil.

Novodobá verze štafety bude upravena do současných podmínek. Účastníci štafety nepovezou očkovací sérum proti záškrtu, ale naději pro nemocné děti. Cílem projektu je podpora nadačního fondu dětské onkologie KRTEK a Rady mládeže Žilinského kraje. Trasa nepovede napříč Aljaškou, ale Českou a Slovenskou republikou. Krajinou se nepožene saňové spřežení, ale dvoučlenný tým, člověk a pes, cyklista a jeho věrný československý vlčák. České a slovenské národní plemeno jako symbol spolupráce Čechů a Slováků, pes s vizáží a částečnou povahou vlka jako civilizovaná připomínka aljašské divočiny.

Celá akce je sice organizována majiteli a příznivci plemene československý vlčák, ale zapojit se může každý, koho tento projekt oslovil. Pro sportovně založené jedince je určena účast ve štafetě, ať již s vlčákem vlastním nebo zapůjčeným. Osvědčenou možností je finanční příspěvek. Ale neméně důležitým způsobem pomoci je šíření informace o projektu mezi co nejvíce lidí. Tak, jako táhlé vlčí vytí za měsíčných nocí, ať proniká i toto poselství k uším lidí, kteří jsou ochotni naslouchat. Ostatní si mohou více informací přečíst na stránkách projektu.

Zdroj: http://www.1000mil.eu

ŽIVOT SE PSEM


  • IMGP6654Původně mě napadl jiný název článku a to Nech psa žít. To všechno při ranním venčení mých dvou báječných psíků. Už třetí ráno za sebou jsme potkali stejného pána se stejnou fenou...

  • vyzivapsa03Psí výkaly, povalující se na chodnících, trávnících či dětských hřištích, slouží jako mocná zbraň lidem dožadujícím se omezení počtu psů ve městech. Naštěstí zrovna...

VÝCHOVA A VÝCVIKPSÍ SPORTYZDRAVÍ A NEMOCIODDECHOVÉ ČTENÍMAGAZÍN