5 důvodů, proč jsou bezobilné granule pro psy nejlepší

Autor Pavel Bradac. Zařazeno do informace a pomoc

Všichni krmí bezobilnými krmivy. Řekněte někde, že dáváte psovi obyčejné psí granule a budete za bídáka. V čem spočívá výjimečnost bezobilných krmiv? Zjistěte to.

1. Vyhnete se nejčastějším alergenům

Bezobilné granule pro psy, jak již název napovídá, postrádají ve svém složení obiloviny. Pšenice, kukuřice a sója jsou u těchto krmiv absolutním tabu. Potřebné sacharidy dodávají kvalitní zdroje, mezi které patří bezesporu rýže a brambory, nebo ještě lépe batáty.

2. Máte záruku kvalitních vstupních surovin

Váš pes si v bezobilných granulích pochutná na skutečných lahůdkách. Kde jinde by sehnal čerstvě vykostěné anguské hovězí, divočinu, kachní olej nebo celé čerstvé sledě, platýze či lososy? Výrobci krmiv, jako jsou Acana a Orijen, si na vstupních surovinách nechávají záležet, a proto část ingrediencí pochází dokonce z volných chovů.

3. Psi bezobilné granule výrazně lépe tráví

Průjmy, zácpy nebo zvracení. Je až s podivem, kolika majitelům přijdou tyto projevy špatného zažívání v pořádku. Bezobilné granule jsou k psímu zažívání výrazně šetrnější, a dokonce i psi s diagnostikovanou potravinovou alergií na bezobilných krmivech mnohem lépe prospívají. To poznáte i z mnohem menšího množství odpadu. A zvracení ustane úplně.

4. Přiblížíte se přirozeným stravovacím návykům psa

Pes není od přírody ani čistý masožravec, ani býložravec. Je to všežravec, jehož potravu by mělo tvořit z asi 80 % maso a vnitřnosti a z asi 20 % ostatní složky. V přírodě by totiž pes po ulovení zvěře sežral kromě masa i její vnitřnosti včetně žaludku s natrávenou potravou. Výrobci bezobilných granulí pro psy to ví, a proto jejich krmiva obsahují i dostatek rostlinné složky, která psovi poskytne potřebnou vlákninu.

5. Bezobilná krmiva neobsahují umělá "éčka"

Díky kvalitním surovinám už není potřeba přidávat do krmiv žádné umělé konzervační látky, aromata ani barviva. Bezobilné granule pro psy jsou chutné samy o sobě a výrobci je nijak nešidí. Pokud vám tedy záleží na zdraví vašeho pejska, rozhodně po bezobilných granulích sáhněte.

Kde bezobilné granule sehnat?

Kvalitní granule pro psy běžně koupíte v internetových chovatelských potřebách, kde si vyberete z desítek druhů přesně takové krmivo, které bude váš čtyřnohému kamarádovi konzumovat s nadšením, a když vezmete rovnou celý pytel, ušetříte i na poštovném.